Tisdag 3 november 2026Tis 3 nov·Namnsdag: Namn: Erland·23:e söndagen efter pingst23:e sönd. e. pingst: ”Förlåt varandra”
Mickelsson.net Goda nyheter sedan 2002

Grattis Hanna!

Hanna Sandvik fick ta emot studentmössan idag. Mickelsson.net gratulerar.

Grattis Hanna!

Hanna är ett riktigt glädjepiller som alla tycks gilla.

Studentexamen gick galant. Hanna skrev L i svenska och E i lång matematik. Hon skrev två realprov, både biologi och kemi.

När andra abiturienter har haft sjätte perioden ledig från skola har Hanna pluggat fysik i två olika gymnasier för att kunna söka in till medicin i olika universitet i Norden.

På fredag kväll fotade Christa den vackra studentskan i Nykarlebymiljö.

Spara som PDFDölj/Ändra

Kommentarer (17)

L
Linus
Wow, vad snyggt!
P
Pernilla
Grattis Hanna! Och lycka till med medicin studier <strong>:)</strong><table id="HB_Mail_Container" height="100%" cellspacing="0" cellpadding="0" width="100%" border="0" unselectable="on"><tbody><tr height="100%" unselectable="on" width="100%"><td id="HB_Focus_Element" valign="top" width="100%" background="" height="250" unselectable="off" /></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td height="1" unselectable="on" style="FONT-SIZE: 1pt"><div id="hotbar_promo" /></td></tr></tbody></table>
S
sahara
grattis underbara, snygga hanna! vilken gorgeous dress du har.<br />
M
me
Fanns det någon stiligt kille då som Mickelsson.net känner som blev student. Skulle vara trevligt någongång med en stilig grabb avporträtterad med "wow-vad snyggt"-utrop av till exempel Christa.<br />
L
Linus
Vem är den här Me? Ännu en anonym gnällare ... Här får man inte ens berömma sin frus fotografier och sin frus systers fräscha kort utan en bitter Me ... Ja, men vem är du? Eller vill du inte att alla skall veta vilken gnällare du är egentligen? Jag vågar åtminståne stå för vad jag tycker offentligt. Det skulle vara trevligt om Me nån gång stod för sina åsikter offentligt.
C
callis
jag håller fullständigt med dig Linus<br />
A
Anno Nyman
Jag också ;)<br />
M
Mia
Me, vi lever i Finland 2007!! Ska vi sitta å prytta på våra rum ikvädda polotröja å fjällrävenbyxor?
3
3SbeoDBqSp8895W2KwhF2b
Jag undrar varför signaturen Me inte själv tar de bilder som han/hon vill ha?<br /><br />"Själv är bästa dräng" heter det ju och när det gäller den här typen av gratis webbplatser så är det nog så att om man absolut vill se någon viss sorts bilder så får man allt vackert ta dem själv, i annat fall uppfattas man lätt som en gnällig kravmaskin.<br /><br />Det kan ju t.o.m. hända att Linus i sin stora generositet skulle vara villig att publicera dessa. Han är ju givetvis i sin fulla rätt att vägra, som publicist/utgivare har man ju alltid rätt att välja vad man publicerar eller inte publicerar. Man har t.o.m. rätt att välja en sådan publicistisk linje att man ö.h.t. inte publicerar bilder på något annat än vackra unga damer.<br /><br />Något slags yttrandefrihet råder ju i det här landet, så i fall Linus inte vill publicera dem så kan ju Me skapa sin egen webbplats (där man får förmoda att det råder 100% könskommunism och politisk korrekthet så till den milda grad att till och med journalisterna på Aftonbladets kultursida blir imponerade) och publicera dem där.
M
Mattsson
<p>Lycka till och välkommen till vården..</p><p>Hälsar en nybakad Närvårdare :)</p>
M
Med. Kand.
Grattis till studenten! Och vill uppmuntra dig i ditt sökande till medicinska - mycket arbete men det är värt det! :o)
D
David W
Alla me! blir grymt bra.
A
Arash
Grymt är bara förnamnet. Det kommer bli megagrymt bra! (det där va mellannamnet =P)
H
Hanna Su.
SUPERMEGAÖVERKULIGTBRABESTCOOOLIGTCOOLT kommer det att bli!! KOM MEE!!!
I
ingegerd
Jag behöver din anmälan senast 14.10,helst tidigare,så vi kan planera resan på bästa sätt.
M
mimmi
Jaa verkligen!!! alla mee
M
Maria
Nu har antalet anmälda till resan ökat ganska rejält, MEN det finns ännu plats så om det är någon som funderar på att komma så är det bara att slå till :) Sista anmälningsdag är dock definitivt 21 oktober. Ta chansen :)

Skriv en kommentar

Kommentarer publiceras direkt.