Onsdag 4 november 2026Ons 4 nov·Namnsdag: Namn: Cassandra·23:e söndagen efter pingst23:e sönd. e. pingst: ”Förlåt varandra”
Mickelsson.net Goda nyheter sedan 2002
Kristian

Kristian fortsatt singel

Kristian som satte in en kontaktannons här på Mickelsson för en tid tillbaka är fortsatt singel. Jag träffade Kristian över en kopp kaffe och han säger att en del intressanta svar har kommit in men ännu har det inte sagt "klick"...

På frågan om hur det kändes att gå ut med sin önskan offentligt så svarade Kristian att det förstås var en lite spännande upplevelse men han har blivit van med tanken att kanske till och med göra om det. "Det handlar om att övervinna sin fruktan, det gäller alla områden av livet" fortsätter han. "Det har kommit en del positiva svar men det som jag saknar i meddelandena är bilder. Jag gillar att veta vem jag har att göra med", säger Kristian.
"Vem vet, kanske det kommer ett genombrott förr eller senare" avslutar han intervjun.

Mickelssons Oslo-redaktion önskar Kristian lycka till framöver!

Kolla in förra artikeln med Kristian här

Spara som PDFDölj/Ändra

Kommentarer (11)

L
linus
Kanske en nätdating skulle vara något? Kristian borde komma och se jäntorna i verkliga livet så skulle det nog säga klick! ;)
U
upptagen tjej
Det märktes så tydligt att det var en kille som skrivit kontaktannonsen. Kör opel osv. -öhh?
Är han snäll? omtänksam? kärleksfull? Vad är han för människa??? pröva med mera sånt nästa ggr.
L
linus
AHahhahaha!! Upptagen tjej var rolig!! Bra point, dessutom. Ja, grabbar, då är det bara att byta värderingsbas från bilar till mjuka värden. :D
O
Oskar
På ett sätt är det ju också bra att det märks att det är en kille som skrivit annonsen.
L
La jag
Låter lite suspekt att upptagen tjej läser kontaktannonser...
J
janne
hur sku de vara att tex skriva i annonsen att opeln har mjuka och kramgoda läderbänkar, att den är trofast och att den gör vad man vill (för det mesta)?
.
...
:)
L
linus
Janne, du är inne på rätt spår, men jag tror det är färgen som är viktigast hos flickor ;)
S
Sami
Håller med om dedär me färgen...;) Men...kontaktannonser på mickelsson.net...Linus..hohho...! Man upphör aldrig att förvånas över denhär sidan...;) Rock on duudz..:)
N
nyfiken..
Alltså.. är det så att Kristian bor i Norge eller är han här i finland? Ganska intressant att han söker tjej här ifall han bor där..men kanske han är på väg hit..;) Ha det gott alla!
S
Stefan N
Kristian bor nog i Oslo, om jag tolkat saken rätt så kommer han väl nog att stanna här ett tag till.
Det som ju förstås är möjligt är att Herren kanske leder Kristian vidare ifall omständigheterna förändrar sig... ;-)

Skriv en kommentar

Kommentarer publiceras direkt.