Tisdag 3 november 2026Tis 3 nov·Namnsdag: Namn: Erland·23:e söndagen efter pingst23:e sönd. e. pingst: ”Förlåt varandra”
Mickelsson.net Goda nyheter sedan 2002
Christa i entrénFoto: Linus

Borgbacken, sensommarens heta tips

Ta med en liten kompis och åk till Borgbacken! Det är gratis att komma in och det finns mycket att se på. Utkikstornet är dessutom helt gratis.

Alla tokiga attraktioner som finns blir flerdubbelt roligare om man har med sig någon liten vän. Elias och Linus använde båda armband som innebär obegränsat många åk i de olika maskinerna. Elias gillade speciellt "rymdskeppet", ett tåg som åker omkring i stroboskopljus inne i "borgen".

Låt bilderna tala för sig!

Spara som PDFDölj/Ändra

Kommentarer (1)

M
Manda
Fina bilder av ett trevligt sällskap. Det är helt klart att det är roligare att gå med en liten vän, fast i år började min lillasyster fundera om hon har blivit en tråkig vuxen när hon kände sig villig att fara hem före Borgbacken stängde... trist att man ska bli så lam med åren! ;)

Skriv en kommentar

Kommentarer publiceras direkt.